Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu
Zbieranie deszczówki to prosty sposób na oszczędność wody i niższe rachunki. Nabór wniosków na dofinansowanie instalacji, które pozwalają zbierać i wykorzystywać deszczówkę w domach i ogrodach, rozpoczyna się 22 czerwca. Wsparcie wyniesie do 8 tys. zł.
Program Mikroretencja wspiera inwestycje, które łączą funkcję środowiskową i użytkową. Mieszkaniec zyskuje możliwość wykorzystania zgromadzonej wody, a otoczenie zyskuje większą odporność na suszę, przegrzewanie terenu i skutki gwałtownych opadów.
Dofinansowanie obejmuje: zakup, dostawę, montaż, budowę, rozbudowę, uruchomienie instalacji do:
- zbierania wód opadowych i roztopowych z dachów, chodników, podjazdów,
- magazynowania wód opadowych w zbiornikach,
- retencjonowania wód opadowych i roztopowych w gruncie,
- wykorzystywania deszczówki, np. do podlewania ogrodu.
Więcej informacji i dokumenty do pobrania:
Źródło: WFOŚiGW
